Nákup apartmánu

Nákup nemovitosti v Albánii není běžnou záležitostí. Budeme vás provázet celým procesem a budeme se snažit vám vše maximálně usnadnit. Ideální postup je tento:

  • výběr vhodné nemovitosti
  • prohlídka na místě
  • podpis kupní smlouvy nebo plné moci k podpisu kupní smlouvy
  • převod kupní ceny do notářské úschovy
  • vystavení certifikátu vlastnictví ke kupované nemovitosti
  • převzetí nemovitosti
  • přepis elektřiny a vody

 

 

Výběr apartmánu

Nejprve vás seznámíme s celým průběhem nákupu apartmánu a pokud vám bude vyhovovat, tak začneme s výběrem vhodné nemovitosti.

Předpokládáme, že vaše představa se nebude lišit od standardních požadavků, to znamená  s výhledem na moře, apartmán i budova ve velmi dobrém stavu, platný certifikát vlastnictví. Je potřeba si dále vyjasnit váš cenový limit. Reálně je potřeba vzít na zřetel, že cena apartmánu s jednou ložnicí začíná na 80 000 – 100 000 Eur a roste podle lokace, vzdálenosti a výhledu na moře.

V následujícím kroku se budeme snažit připravit pro vás několik apartmánů k prohlídce. Zde je potřeba upozornit na fakt, že přestože nabídka je obrovská, tak vhodných apartmánů k nákupu nemusí být v daném okamžiku mnoho, protože zájemců o koupi nemovitosti z celé Evropy je velké množství.

Pokud vás některé z nich zaujmou, je nejlepším řešením vydat se do Sarandy na prohlídku vybraných apartmánů, kde Vás bude provázet zástupce místní realitní kanceláře

 

 

V Sarandě

Jestliže dojde k výběru konkrétního apartmánu, prověříme, zda má v pořádku  certifikát vlastnictví. Následně albánský notář připraví návrh kupní smlouvy, kterou po odsouhlasení podepíšete osobně nebo na základě plné moci pověříte jinou osobu k podpisu kupní smlouvy.

Poté nastává úhrada kupní ceny do notářské úschovy, ze které je kupní cena odeslána notářem prodávajícímu až v okamžiku, kdy je na vaše jméno vystaven certifikát vlastnictví.

Posledním krokem je převzetí nemovitosti a přepis elektřiny a vody na vás.

Celým tímto procesem nákupu vás budeme po vzájemné dohodě provázet.