Jak se dostat do Sarandy?

Do Sarandy se můžete dopravit několika způsoby. Od května do konce října můžete z Prahy, Vídně, německých nebo polských letišť letět na řecký ostrov Korfu a potom se trajektem přepravit přímo do Sarandy. Trajektovou přepravu provozuje několik společností s dobou přepravy od 1,5 hod až po 30 min rychlolodí. Toto je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob dopravy.

Další celoroční možností je letecká přeprava do hlavního města Albánie Tirany a následně 4 hodinový přejezd autem do Sarandy. Tato doba přepravy by se měla v blízké budoucnosti zkrátit o jednu hodinu, protože se připravuje otevření tunelu před Sarandou. 

 

Cesta autem

Pokud máte v plánu strávit v Albánii delší období, stojí za zvážení přijet automobilem z ČR, který potom budete mít k dispozici celou dobu pobytu.

Cesta je dlouhá přibližně 1 800 km a trvá 20 hodin. Kvalita dálnic a silnic je po celou dobu na vysoké úrovni, vede přes Maďarsko, Srbsko, Severní Makedonii a Řecko.

Doporučujeme si udělat tranzitní noční přestávku cestou do Albánie v hlavním městě Severní Makedonie Skopje, které má kouzelné staré město a cestou zpět v srbském Niši nebo v Bělehradě.

Cestou je spousta zajímavých míst, zejména při přejezdu hor v Severní Makedonii nebo se můžete zastavit u krásného řeckého jezera Pamvotis u města Ioánnina.